Stává se ze mě lesní bytost

Omlouvám se, že jsem se dlouho neozvala s tím, jak jde život, měla jsem moc práce s... no... jeho žitím. Poslední kvartál přinesl ohromné množství změn a já cítím, jak opouštím svou zónu komfortu a překonávám sebe samu.

Změny, jež mě postihly (nový vztah, nová škola, nová brigáda) mají dalekosáhlé důsledky na ostatní aspekty mého života. Můj životní styl se mění, ale já cítím, že to, co se ze mě stává, jsem doopravdy já. Já, která mám radost ze života, nepropadám depresím, chovám se k lidem relativně mile (= jako že občas zapomenu na mizantropii, ne že by úplně zmizela), jsem víc komunikativní. Ale všímám si, že některé věci pracují v dost zjevném modelu. Lesanovatím.

1) CHODÍM PĚŠKY

Tohle tak trochu souvisí s mým vyhazovem z univerzity. Přijdu si tak na dopravní podnik a že prý už nemám nárok na studentskou lítačku. Jakože co že? Však mi platí ISIC do prosince! Dopravní podnik měl ale jinej pohled na věc, konkrétně takovej, že si buď koupím měsíční občanskou za pětikilo, nebo si budu dokupovat jízdenky podle potřeby. A tak jsem zvolila třetí možnost. Chodím pěšky.

Jestli vás zajímá odraz na mou fyzičku, přibrala jsem dvě kila.2) ODBOURÁVÁM CHEMII

Už měsíc dělám v obchodě s biokosmetikou a od té doby jsem na sebe nedokázala dát svůj krém, na který jsem zvyklá. Prostě ne. Z toho neurčitýho smradu je mi prostě blbě a stejně tak z představy, že si ho matlám na ksicht. Když celý den mažete klientky kostivalovou mastí, u kasy roste meduňka a nad hlavou vám visí sušená šalvěj, tak si na to prostě tak zvyknete, že nedokážete doma použít ani šampon.

Dobře, šampon zatím musím. Soda s octem nedokáže uklidnit moje vlasy jako Pantene Pro V. Nicméně schyluje se k tomu a já najdu způsob, který mi ty vlasy umyje. Přísahám.

Zatím se mažu oleji a voním levandulí.3) SPÍM NA ZEMI

Jelikož jsem díky vytopení bytu v červenci přišla o postel, zůstala mi matrace. A na té se fakt spát nedá. Zjistila jsem, že mnohem líp poslouží karimatka, hromada dek a spacák. Můžu lůžko podle potřeby rozšířit nebo zúžit, podle toho, kolik nás v něm je. Problém nastává při vysávání a taky se musí občas celá postel přeprat. Teď jsem se zamyšleně podívala směrem k brlohu a Peg si tam čistí genitálie. Vidíte, jak zenové místo jsem si tu vytvořila. Naprostá pohoda.

Nicméně od té doby mě nebolí záda, i když stojím deset hodin na nohách. Nehodlám to zatím měnit. Postel je pro mě teď ne a stála by hromadu peněz, které do toho odmítám vrazit. Nepotřebuju ji.


4) JÍM OŘECHY

A tak vůbec jsem přejala část stravovacích návyků Pana Veverky (ne všechny, po téhle stránce je trochu... specifickej), který u sebe vždycky nosí balíček s mlsáním. S trochou fantazie by se tomu dalo říkat prašád. Oříšky, hrozinky, piškoty a jiné zobání, co se špatně dostává ze zubů a nasytí jen na chviličku. Ale prostě jsem tenhle zvyk přejala, mastné kyseliny, etc.

Tak. Co napsat na závěr. Hezky pracujte, třiďte odpad, milujte se a chovejte se hezky ke zvířátkům. Nic lepšího mě nenapadá.

Komentáře

 1. Samé pozitivní věci, mám z tebe radost :) Nevím, jestli bych se dokázala tak snadno vzdát postele, na zemi jsem spala jen během noci v knihovně (když nepočítám nějaká ta stanování, která si už stejně nepamatuju) a moc fajn to nebylo. Nicméně na výměnném pobytu jsem spala jen na matraci a spalo se mi krásně.
  Chození pěšky po Olomouci není žádná katastrofa, dojdeš všude. To je jedna z věcí, co mi v Brně chybí. Člověk si tu tak navykne všude jezdit tramvají, i na tu blbou Českou, kam to mám dvě zastávky.
  Ať se daří a jsi stále spokojená, zase si přijdu počíst.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já chodím pěšky i v Brně... Z hlavasu na Pionýrskou a pak do centra. =)

   Vymazat
  2. V listopadu?! tak to smekám. :D

   Vymazat
  3. Kukátko: Proč? Podzimní Lužánky jsou nádherný. :) Navíc je to maximálně půlhodina cesty.

   Vymazat
 2. Proč se nedá spát jen na matraci? :D Já si do bytu ani po roce postel nepořídil a asi se ani nechystám... nějak mi nechybí. Pravda, že nejhezčí spánek je někde na louce. Pokud samozřejmě není -5.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Za každý přidaný komentář obživne jedno koťátko. Díky!