Novinka v Lidlu: rostlinné mléko? Nic moc.

České veganstvo zajásalo, když Lidl konečně rozšířil svou nabídku rostlinných nápojů vhodných pro alergiky i vegany. Původní sojový nápoj, který Lidl prodává pravidelně už nějakou dobu (a nabízí je v akcích), má nové brášky: mandli, rýži a oves. Jak na ně reagují nakupující?
Zákazníci samozřejmě uvítali rozšíření sortimentu o další produkty. Lidl, stejně jako ostatní řetězce, vyšel vstříc lidem stravujícím se alternativně. Do svého sortimentu před pár lety zařadil vlastní humus, rostlinné pomazánky, tofu a sojové nápoje na bázi mléka zn. Pilos.. Jenomže to by nesměl být Lidl, aby vsadil všechny peníze na jednoho koně, zvlášť v podobě interní značky.

Výsledek obrázku pro milbona sojový nápojNení tomu tak dávno, co Lidl začal nabízet mimo sojový nápoj značky Milbona také alternativu z mandle, rýže a ovsa. Nadšení zákazníků ale bylo z velké části dost rychle zadupáno. Podle otištěného složení na krabici mléko obsahuje nějaký podíl dané plodiny, vodu a trochu soli. U některých druhů je uvedeno malé množství třtinového cukru. Mléka jsou znatelně slazená, až přeslazená. Taktéž aromata u některých druhů nejsou uvedena ve složení. Minimálně mandlový nápoj vůní a chutí připomíná klasické mandlové aroma prodávané k cukrářské potřebě. I u nápojů, kde cukr ani aromata nejsou uvedená (např. rýžový), se dá na první ochutnání hádat, že složení výrobku je v rozporu s textem na obalu.

V mé malé, bezvýznamné anketě ve facebookové skupině Veganství se 14 lidí vyjádřilo pro i proti těmto výrobkům. V komentářích pak někteří myšlenku rozvinuli: sojové mléko Pilos považovali za docela dobré, ale v přeslazenosti se část z nich shodla. Někteří dokonce označili nápoje za "obarvenou vodu" a cenu neadekvátní, jelikož za podobnou cenu se dají sehnat dobrá rostlinná mléka například v řetězci drogérií DM.

Pokud zvažujete nákup těchto nápojů, doporučuju neřídit se zkušeností s Pilos a nenakupovat zboží ve větším množství. Naše rodina vyzkoušela všechny druhy a musím říct, že nebyl žádný, na kterém jsme si doopravdy pochutnali. Je asi fajn mít doma pro jistotu jednu krabici do kafe nebo na pečení, ale tím to hasne. Za mě je Milbona velké zklamání a určitě ji nedoporučuju.

Zdroj obrázku: Kupi.cz

Komentáře

  1. Popravdě, nejsem žádným velkým příznivcem rostlinných mlék, ale produkty prodávané v lidlu mi chutnaly prozatím nejvíce. Obzvláště ovesné "mléko" je nepřekonatelné. Ale to je nejspíše otázka chuti.

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Za každý přidaný komentář obživne jedno koťátko. Díky!